Teams‎ > ‎

Fall 2017 Teams

Teams - Fall 2017

Team Practices Begin Monday, Sept 18th.

Head Coach and Program Director:
 Mike Keran - 206-650-1115

 8A Team
 7/8 A2 Team
 7/8 B2 Team
 6th - Yellow 6th - Blue
 Coach
   Edith Szabo
   206-218-5959
 Coach
   Chuck Shigley
   206-355-6383
 Coach
   Ingrid Wertz
   206-491-5841
 Coach
   Sara Gersten-Rothenberg
   206-850-8627
 Coach
   John Leahy
   xxx-xxx-xxxx
 Coach
   Chris Cook
   206-257-9561
 Coach
   Martha Lunbeck
   (802)-238-3736
 Coach
   Kara Palmer Johnson
   206-948-9822

 Coach
   Mike Keran
   206-650-1115
 Coach
   Jim Becker
   206-250-8717
 Practice Schedule
 Mon:  4:15p - 5:45p
 Wed: 3:00p - 4:30p
 Greenlake fields
 Practice Schedule
 Mon:  4:30p - 6:00p
 Wed: 3:15p - 4:45p
 Greenlake fields
 Practice Schedule
 Tuesday / Thursday
 4:15p - 5:45p
 Greenlake fields
 Practice Schedule
 Mon:  4:00p - 5:30p
 Wed: 2:45p - 4:15p
 Wallingford Playfield
 Practice Schedule
 Tuesday / Thursday
 4:00p - 5:30p
 Wallingford Playfield
 Game Schedule
 DiscNW Team Page
 Game Schedule
 DiscNW Team Page
 Game Schedule
 DiscNW Team Page
 Game Schedule
 DiscNW Team Page
 Game Schedule
 DiscNW Team Page
 Players

Tulla Angeley
Millie Atack
Virginia Barber
Maggie Brown
Faye Burdick
Gabby Campbell
Lucy Durham
Kaley Johnson
Astrid Johnson
Leza Rooks
Sofia  Schliebner

Malcolm Bower
Noah Chriqui
Nico Darringer
Jude Diamond
Malcolm Dubin
Zoli  Ishikawa-Szabo
Lucas Joss
Jack Kennedy
Charlie Kleban
Gideon Knox
Leonardo Kruse
Sam Phippen
Theo Pleasure-Park
Ryan Shigley 
Samuel Thompson
 Players

Josephine Alberts
Willa Behrens
Caroline Hodges
Cassia Tackett
Nina Debry
Willa Kuhn
Jane McKelvey
Samantha Medina
Ella Monaghan
Isa Muñiz Simunovic


Adonis Baez
Jack Bradshaw
Maceo Campoverde
Ian Cunningham-Ward
Max DeBroux
Alex Eberhard
soren furtney
John Hodges
Evan Kelly
David Leahy
Graham Peck
Andrew Phillips
Max Sevier
William Versaw
 Players

Marli Bain
Solanes Cappsmace
Sadie Clark
Arden Hoover
Zoe Klement
Mya Mitchell
Juliette Silvers
Adrienne Stern
Isa Taylor
Beija Waltmunson
Anna Yang

Elliott Cook
Anthony Cornia
Sage Fontecchio
Chris Gilbert
Lucas Girton
Augustus (Gus) Herbst
Rohan Kumar
Caleb Maschmeier
Raphael Menon
Nik Papathanasiou
Jack Rainlyn
Reid Robinson
Rafi Zacks
Grey Zaske
 Players

Zadie Blish
Molly Brown
Kate Campbell
Anja Floisand
Zoe Guggino
Leah Hulvershorn
Isadora Oliver
Rose Pajot
Lucille Roeller
Ella Widmyer
Lucinda Wing

Costin Barber
Jack Bear
William Hippe
Solan Honore-Jones
Silas Johnson
Maximus (Max) Johnson
Keenan O'Donnell
Sampson Oliver
Malcolm Reid
Max Seitz
Theodore Shernoff
Zachary Widmyer
Zac Wise

  Players

Anna Ammann
Abigail Barrett
Natalie Bauer
Lidet Becker
Kailey Gilmour
Charlotte Graham
Linnea Johnson
Petra Redmanovic
Elsa Semroc
Maya Thoni
Grace Walker

Ben Bolan
Jack Chapman
Charles Dodsley
Quinn Fleet
Miles Fukuhara
Aaron Johnson
Maceo Littunich
Sam London
Gerald Thomas McGarty
Henry Perkins
Leo Schneider
Jake Welton
Eli Zerba

Comments